imza soket hataları

“İmzalı giriş isteğiniz sunucuya iletiliyor Lütfen bekleyin” ve “fatura iptal talebi kaydedilemedi” hatası da yine yukarıda bahsettiğimiz “imza socket yazılımını çalıştırıp sayfayı yenileyiniz.“ hatası ile bağlantılı olarak göstermek mümkündür.

 Kullanıcıların genellikle karşılaştığı hatalar;

  • akıllı kartınıza erişiliyor..,
  • akıllı kartınızdaki sertifikalara erişilemedi,
  • e-fatura iptal Portal imzalama aracına erişilemedi,
  • fatura iptal talebi kaydedilemedi lütfen sayfayı yenileyip tekrar deneyiniz,
  • imza atılması sırasında hata oluştu.
  • internet bağlantı ayarlarınızı kontrol ediniz,
  • İmza socket sunucusuna erişilemedi. Lütfen imza socket yazılımını çalıştırıp sayfayı yenileyiniz,
  • İmzalı giriş isteğiniz sunucuya iletiliyor Lütfen bekleyin, imzanız atılıyor lütfen bekleyin

Teknik Servis Ekibimizin Notu :  Tüm bu hataların ana nedeni aslında neredeyse aynıdır. Çözümü için gerekli tüm program ve yazılımları aşağıda anlatmış olacağız fakat bu çözümler hatanın giderilmesi bazen mümkün olmayabiliyor, bilgisayarlarınızın işletim sistemi, program farklılıkları vb. etkenler hatanın giderilmesini zorlaştırıyor olabiliyor. Blog yazımızda KAMUSM ait mali mühür ve diğer e-imza sürücü ve sertifikalarınızın kurulu ve pin kodunuzun hazır olduğunu varsayarak çözüme başlıyoruz. Eğer bu programlar bilgisayarınızda yoksa gerekli indirmeleri ve mali mührün fizikisini tamamladıktan sonra işlemlere başlayınız.

e-Fatura Web Socket – İmza Soket Yazılımı İndir

NOT : Eğer Windows 7 Kullanıcısıysanız, Internet Explorer 9 veya üzerinin kurulu olması gerekmektedir. Windows 10 kullanıcıları için Explorer’de her hangi bir güncelleme yapmaya gerek yoktur.

Internet Explorer Sertifikası İndir

Bu programı indirdikten sonra çalıştırın ve “sertifikayı al” butonuna tıklayın.  Bu işlem (https://localhost:8543/) açılmasını sağlar. Internet Explorer’in varsayılan tarayıcı olduğuna emin olunuz değilse, Internet Explorer’i varsayılan tarayıcı olarak ayarlardan değiştiriniz.

İnternette Java 32bit veya Java 64bit  kurmak önemli olarak gözükse de doğru olan işlem “ Java’nın resmi websitesine girerek tarayıcının yönlendirdiği versionu indirmek olacaktır”

Java kurulduktan sonra Denetim Masasından Java’yı bulunuz. Security sekmesinden “Edit Site List” bölümüne  https://ebelge.gib.gov.tr/ eklemeniz gerekmektedir.

Chrome, Firefox ve Opera tarayıcılarını kullanıyorsanız mutlaka güncel version olmasına dikkat ediniz ve bu tarayıcılar vasıtası ile Java indirebilirsiniz. “ imza socket yazılımını çalıştırıp sayfayı yenileyiniz.” Hatasının çözümü %50 tarayıcı %50 javadır o yüzden güncel sürüm olmasına ve java=tarayıcı uyumuna dikkat edilmesi gerekmektedir.

Tüm bu ayarlamaları yaptıktan sonra gönül rahatlığı ile girişinizi tamamlayabilirsiniz.

Faydalı Linkler :

Chrome Tarayıcısı İndirme

Firefox Tarayıcısı İndirme

Opera Tarayıcısı İndirme

Java İndirme

e-Fatura Web Socket İndirme

Makale Detayları

Makale Kodu :
7
Kategori:
Oylama :